Ünlü pizzacıda mide bulandıran görüntüler: Pizza tahtalarını yerde yıkadılar

Türkiye’nin birçok noktasında restorantları olan ünlü pizza zinciri Dominos’ta müşterilerin yemek yediği tahtalar yerde terliklerle yıkandı. 

Ülke çapınca yaklaşık 600 şubesi bulunan Dominos’un bir şubesinde çekilen imgeler tartışma yarattı. Bir şube çalışanı terlikleriyle yerlere atılan tahta tabakları, tazyikli suyla yıkadı.

Aykırı gazetesinin haberine nazaran, görüntülerin hangi şubede çekildiği tespit edilemedi. Manzaralardaki kişinin firmanın resmi işçi kıyafetlerini giydiği görülürken yıkanan tahta tabaklar bir mühlet sonra tekrar içeriye götürüldü.

‘GIDADAKİ DENETİMSİLİĞİ GÖZLER ÖNÜNE SERİYOR’

Görüntülerle ilgili konuşan butik bir pizza işletmecisi Emin O. bu türlü bir tekniğin olamayacağını belirtti. Ayrıyeten Emin O. pizza tahtalarının özel olarak buharlı makinelerde yıkandığını ve sıklıkla yenilediklerini vurguladı. Görüntülerin kabul edilemez olduğunu vurgulan pizza işletmecisi Emin O. “Türkiye’nin önde gelen bir pizza şubesinde bu manzarayı görmemiz, birçok açıdan besindeki denetimsizliğin hangi noktalara ulaştığını gözler önüne seriyor” sözlerini kullandı.

FİRMADAN AÇIKLAMA BEKLENİYOR

Görüntülerin akabinde, gözlerin çevrildiği pizza firmasından açıklama beklenirken, terlikler eşliğinde yerde yıkanan tabaklardan kaç müşterinin pizza yediği bilinmiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir