Ünlü olmadan önce hırsızlık yapan yıldız oyuncudan itiraf: Hâlâ polis gördüğüm zaman suçlu gibi başımı öne eğiyorum

İtalyan bir anne ile Amerikalı bir babanın kızı olarak İtalya’da dünyaya gelen Julia Fox, anne ve babası ayrıldıktan sonra babasıyla birlikte New York’a geldi. Babasıyla birlikte kentten kente gezmek zorunda kalan hoş yıldızın hayatının çocukluk ve birinci gençlik yılları çok güç geçmişti. Bir periyot evsiz bile kaldılar ve bugün ismini tüm dünyanın öğrendiği yıldız oyuncu yoksulluk içinde güç bir gençlik yaşamak zorunda kaldı.

Uncut Gems sinemasıyla ünlenen Julia Fox İtalyan bir anneyle Amerikalı bir babasını kızı

ÇOCUKLUĞU VE GENÇ KIZLIĞI YOKSULLUK İÇİNDE GEÇTİ, YAPMADIĞI İŞ KALMADI

Tanınmış bir oyuncu ve model olmadan evvel ayakkabıcıda, dondurmacıda ve fırında çalıştı. Yeteneğinin farkındaydı; modayla ilgileniyor, kendi kendine dizaynlar yapıyor ve içine doğduğu sıkıntı hayattan fazlasını elde edebileceğini her vakit biliyordu. Bir arkadaşıyla birlikte dizaynlarını satmaya ve böylelikle para kazanmaya başladılar.

Birkaç yıl evvel çok daha yuvarlak çizgilere sahip olan Julia Fox giderek zayıfladı, yüzü de bir epey inceldi ve yaptığı değişik makyajlarla eski imgesinden uzaklaştı

Yavaş yavaş moda ve şov dünyasına yaklaşan Julia Fox fotoğrafçılıktan yazarlığa kadar birçok şey denedi; New Yok’un tanınan kültür dünyasında yavaş yavaş kendine yer bulmaya başladı. 2015’te Playboy’un çıplaklık içeren son sayısına poz verdiğinde ismi biraz daha çok bilinir hale geldi.

ROL ALDIĞI BİRİNCİ SİNEMAYLA HAYATI DEĞİŞTİ

33 yaşındaki yıldızın ismini şov dünyasına altın harflerle yazdırışı ise 2019’da Safdie kardeşlerin yönettiği Uncut Gems sinemasıyla gerçekleşti. Başrolde yer alan Adam Sandler’ın kuyumcu dükkanında çalışan metresini oynayan Julia Fox bu birinci sinema sinemasıyla eleştirmenlerden büyük övgü topladı ve tabir yerindeyse Hollywood’da sağlam bir adım atmış oldu.

Julia Fox artık hem tanınmış bir oyuncu hem de aranan bir model oldu

2018’de evlenip 2020’de boşandığı pilot Peter Artemiev’den olan oğlu, çift boşandıktan sonra, 2021’in ocak ayında doğmuştu. Eski eşinin alkol ve uyuşturucu bağımlısı olduğunu ve kendisini kasıtlı olarak gebe bıraktığını açıkladı. Üstelik hamilelik sonrası depresyonu çok ağır yaşadığını ve kâbus dolu günler geçirdiğini itiraf etti. Lakin anne olmaktan hiç pişman olmadığını ve oğluyla çok memnun olduğunu da her vakit söz etti.

OBSESİF KOMPULSİF BOZUKLUK, DİKKAT EKSİKLİĞİ & HİPERAKTİVİTE BOZUKLUĞU VE OTİZM…

Bir yandan obsesif kompulsif bozukluk (takıntılı kanıların günlük hayatı, hatta yaşamsal aktiviteleri etkileyecek seviyeye gelmesi sonucu ortaya çıkan bir ruhsal rahatsızlık) bir yandan da dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğundan muzdarip olduğunu açıkladı. Üstelik yeniden kendi tezine nazaran otizmliydi. Fakat ne rol alıp ünlendiği sinema ne de bu tıp açıklamaları onu bugün bulunduğu noktaya getirdi.

Fox’un Kanye West’le yaşadığı iki aylık kısacık ilgi onu dünyanın en çok merak edilen isimlerinden biri yaptı

Kim Kardashian’dan olaylı bir formda boşanan ünlü rapçi Kanye West ve Julia Fox’un yolları ünlü çiftin ayrılığından çabucak sonra; 2022’ye girilirken verilen bir yılbaşı partisinde kesişmişti. Kanye ve Julia birbirlerini görür görmez çok etkilendiler ve çabucak büyük bir aşk yaşamaya başladılar. İkisi de birbirinden değişik biçimlerde giyinen ve davranan Kanye ve Julia çifti basının çok ilgisini çekti.

KANYE WEST’LE YAŞADIĞI MÜNASEBET SAYESİNDE ÜNÜ KATLANDI

İlişkileri yalnızca iki ay sürdü lakin yankısı çok daha uzun ömürlü oldu. Bu bağlantının Kanye West Kim Kardashian’ı kıskandırmak istediği için yaşandığı tez edildi. Lakin Julia Fox bunu yalanladı ve “Koronavirüs vakti çok sıkılan insanlara konuşulacak bir husus vermiş olduk” dedi. Sonra da Kanye West’le birlikte olmasının asıl sebebinin Kim Kardashian’ı West’ten kurtarmak olduğunu söyledi. O devirde Kanye’nin boşanma kararının akabinde eski karısına geri dönmeye çalıştığı, daima özür dileyip ona kucak dolusu güller yollayarak kalbini kazanmaya çalıştığı ortaya çıkmıştı.

Bu kısa periyodik fakat bol olaylı aşk Julia Fox’u o vakte kadar hiç olmadığı kadar ünlendirdi. Artık daima gazetecilerin peşine takıldığı bir ünlü haline gelen Julia Fox, Google aramalarında bile rekor kırıyor, herkes bu tek rolle ünlenen ve sonra Kanye West’le aşk yaşayan bayanın kim olduğunu öğrenmeye çalışıyordu. Fox, bu sayede hem yeni roller için teklifler almaya hem de modellik mesleğinde yükselmeye başladı.

GENÇLİK KUSURU HÂLÂ BAŞINI AĞRITIYOR

Bugünlerde rol aldığı yeni projesi “Something You Said Last Night” isimli sinemanın tanıtımları için koşuşturan Julia Fox, sinemanın Kanada’daki galasında verdiği röportajda epey farklı açıklamalarda bulundu. Julia Fox, daha evvel verdiği röportajlarda gençlik yıllarında geçirdiği sıkıntı günler sırasında mağazalardan ufak tefek hırsızlıklar yaptığını itiraf etmişti. Julia Fox, en çok da hayatlarına özendiği zenginler üzere giyinebilmek için lüks giysi mağazalarından hırsızlık yapıyordu.

Julia Fox genç kızken hırsızlık yaptığı günleri unutamıyor ve bu travma hâlâ hayatında büyük yer kaplıyor

HIRSIZLIK YAPARKEN YAKALANDI, BAŞINA GELMEYEN KALMADI

Güzel yıldız bu kere geçmişinin bu karanlık kısmını tüm ayrıntılarıyla anlattı. 2005’te, daha 15 yaşındayken, ABD’nin en büyük zincir giysi mağazalarından biri olan Bloomingdale’s’den hırsızlık yaparken bu defa yakayı ele verdi. Mağaza çabucak polis çağırdı ve Julia Fox tutuklandı lakin yaşı küçük olduğu için mahpusa girmekten kurtuldu. Cezasıysa Bloomingdale’s mağazalarına girmekten ömür uzunluğu menedilmek oldu.

O yılların travmasını hâlâ üzerinden atamadığını itiraf eden Julia Fox artık bile ne vakit bir polisle karşılaşsa içinin endişeyle dolduğunu, ne yapacağını bilmez bir halde nefesini tutarak ve güya kabahat işlemiş üzere önüne bakarak yürüyüp gittiğini itiraf etti. “Geçmişimin bu cins yaralarını unutmuş değilim. Bende büyük travmalar yaratan bu durumları bir yara üzere taşıyorum. Elbette artık o hırsızlık yapan genç kız değilim lakin bazen kendimi 15 yaşında, o yıllara dönmüş üzere hissetmekten kurtulamıyorum.” diyen Julia Fox ismi duyulmaya başladıktan sonra yaşadığı enteresan tesadüfü de gazetecilere anlattı.

Yaşadığı şiddetli gençlik yılları Julia Fox’u polislerden korkar hale getirmiş

ÖMÜR UZUNLUĞU MENEDİLDİĞİ MAĞAZAYA NASIL GERİ DÖNDÜ?

Hırsızlık yaparken yakalandığı ve girmekten menedildiği mağazaya, tüm bu yaşananlardan 8 yıl sonra, 2013’te geri dönmüştü. Hem de artık yavaş yavaş ismini duyurmaya başlamış ve moda dünyasında tanınmış bir olduktan sonra. Mağazanın o yılki tatil periyodu kampanyası için minik de olsa bir tanıtım vazifesini üstlenen ünlü oyuncu yıllar sonra kovulduğu yere geri dönmüştü. Julia Fox mağazaya gidişini artık gülümseyerek anlatıyor lakin kapıdan içeri girdiği anda yaşadıklarını ömrü boyunca unutamayacağının da altını çiziyor:

“Mağazadan içeri girerken kapıda kimliğimi istediler. O an başımdan aşağı kaynar sular döküldü. Zira kimliğimi aldıklarında adımın ellerindeki bir listede belireceğini ve her şeyin bir anda ortaya çıkacağını sandım. Sonra bana bir ziyaretçi kartı verdiler ve içeri davet ettiler. Lakin o anda yaşadığım kaygıyı hiç unutamıyorum. Gençken yaptığım bu yanlışlar yüzünden hâlâ travmalarımla yaşamak zorundayım ve sık sık kendimi 15 yaşındaki o hırsız kız üzere hissetmeye devam ediyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir