Survivor Barış Telli eşi kim, annesi kimdir? Survivor Barış ailesi kim?

TV8 ekranlarında yayınlanan Survivor, yeni kısımlarıyla seyirciyi ekrana kilitliyor. Survivor’da bu akşam irtibat oyunu gerçekleşti. Kıyasıya gayretin gerçekleştiği bağlantı oyununu ünlüler grubu kazandı. Büyük bir kıymete sahip mükafatı ünlüler kadrosunun kazanmasının akabinde ünlüler kadrosu sevdikleriyle görüştü. Ünlüler ekibinde yer alan Barış Telli’nin hayatı merak konusu oldu.Peki, Survivor Barış Telli eşi kim, annesi kimdir? Survivor Barış ailesi kim?Detaylar haberimizde…

SURVİVOR BARIŞ KİMDİR?

24 Eylül 1989 tarihinde Kırıkkale’de doğmuştur. 4 yaşında geçirdiği trafik kazası sebebi ile sağ bacağını kaybetmiştir. Kaza sonrasında spora ilgisini kaybetmeyenBarış Telli, atletizm, tenis ve futbol dahil bir çok spor alanında muvaffakiyet ile gayret etmiştir. Türkiye’de birçok farklı spor kısmında Türkiye rekorları kırmış ve Türkiye’nin birinci bedensel engelli vücut eğitimi öğretmeni olmuştur. 2005 yılında lisedeyken Karagücü Ampute Futbol Kadrosu hocası ile tanışmıştır.

2005’te ampute futbol mesleğine başlayan futbolcu, 2009 yılında 49 golle Ampute Futbol Muhteşem Ligi’nde gol krallığı sevinci yaşamıştır. Gazi Üniversitesi Vücut Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu’ndaki eğitim hayatı sırasında Paralimpik oyunlarına hazırlanmaya başlamış 2012 yılında ise özel koşu protezine kavuşmuştur. 2013 Türkiye Atletizm Şampiyonası’nda 100 metre koşu, yüksek atlama ve uzun atlamada üç altın madalya kazanarak ülkemizi muvaffakiyet ile temsil etmiştir. 2014 yılında de yüksek atlamada Avrupa’da 2. olmuş gümüş madalyanın sahibi olmuştur. 2017 yılında Türkiye Ulusal Ampute Futbol Grubu ile şampiyonluk yaşamış, 2018 yılında, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası mesken sahibi adayı Türkiye’nin Spor Tanıtım Elçisi, 2019 yılında UEFA tarafından Equal Game Tanıtım Elçisi, 2020 yılında ise Össur Marka Elçisi olarak seçilmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir