Kılıçdaroğlu’nun HDP ziyareti ertelendi

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 14 Mayıs’ta yapılacak seçimler öncesi HDP’ye gerçekleştireceği ziyaretle ilgili yeni gelişme yaşandı. Kılıçdaroğlu’nun 18 Mart Cumartesi günü saat 13.00’te yapacağı ziyaret ertelendi.

ZİYARET ERTELENDİ

HDP’den alınan bilgiye nazaran, Kılıçdaroğlu’nun ziyareti program yoğunluğundan ötürü ileri bir tarihe alındı. HDP’den yapılan açıklamada, “Cumhurbaşkanı adayı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun partimize ziyareti program yoğunluğundan ötürü ileri bir tarihe ertelenmiştir.” tabirlerine yer verildi.

NE OLMUŞTU?

Millet İttifakı’nın 6 Mart toplantısında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ittifakın Cumhurbaşkanı Adayı olarak açıklanmıştı. Tıpkı gün katıldığı canlı yayında Kılıçdaroğlu’nun adaylığını kıymetlendiren HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, “Kılıçdaroğlu’nun adaylığı güzel olsun, kendisini görüşmeye bekliyoruz” demişti.

KILIÇDAROĞLU: ELBETTE HDP’Yİ ZİYARET EDECEĞİM

Kılıçdaroğlu da, “Elbette HDP’yi de ziyaret edeceğim. Cumhurbaşkanı adayı olarak, tüm Türkiye’nin, 85 milyonun cumhurbaşkanı olacağım tezinde biri olarak tüm partileri ziyaret etmem zati demokrasinin gereğidir. HDP’yi ziyaret etmemde ne sakınca olabilir?” kelamlarıyla Sancar’ın davetine cevap vermişti.

HDP’Lİ BULDAN: BİZİM SIKINTIMIZ KOLAY HESAPLAR DEĞİL

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan da, geçen hafta yaptığı Meclis Küme Toplantısı’nda KIlıçdaroğlu’nun adaylığı hakkında, “Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığını kutluyorum, adaylığı güzel olsun diyorum” demiş ve “Bizim sıkıntımız kolay hesaplar değil, politik prensipler ve halklarımıza karşı sorumluluğumuzdur. Önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanlığı aday çıkarma siyasetimizi gelişmelere nazaran bir sefer daha değerlendireceğiz. HDP tüm siyasi mühendislik oyunlarını bozacak, kurucu bir siyaset üretecek, 3’üncü yolu daha da büyütecek, umudun ve değişimin adresi olmaya devam edecek” sözlerini kullanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir