Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı, yeni transferlerini tanıttı

Beşiktaş Erkek Basketbol Kadrosu, yeni transferleri için Beşiktaş Stadyumu’nda Basketbol Şube ve Akatlar Spor Kompleksi Tesisinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Umut Tahir Güneş, Mal ve Hizmet Satın Alma ve Dijital Projelerin Geliştirilmesinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Kemal Barış Dillioğlu, Erkek Basketbol Ekibi Genel Menajeri Nedim Yücel ve Erkek Basketbol Ekibi Başantrenörü Dusan Alimpijevic ile yeni transferler; Egehan Arna, Yiğit Aslan ve Berkan Durmaz’ın iştirakleriyle bir imza töreni düzenlendi.

Yönetim Kurulu Üyesi Umut Tahir Güneş, merasimde yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Geçen yılı şöyle bir geçmek istiyorum. Berbat bir periyottan geçtik ve olmaması gereken bir yerde bitirdik. Öncelikle bu türlü bir şeyi olumlu ya da olumsuz yaşattığımız için Beşiktaş taraftarından özür diliyoruz. Yeni bir periyoda başlıyoruz. Yeni hocamızla ve Nedim Yücel’i tekrar Beşiktaş ailesine kazandırdığımız için kırmayıp bizi geldiği için kendisine teşekkür ediyoruz. Nedim’in görüşmeleri sonucunda değerli hocamız Beşiktaşımız’a katıldı. Daha sonra transferlerimizi yaptık. Transfer sürecinde ağır emek harcayan Nedim kardeşime ve Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Kemal Barış Dillioğlu ağabeyime huzurlarınızda bir defa daha teşekkür etmek istiyorum. Nedim Yücel’in ve hocamızın görüşleri doğrultusunda transferlerimizi yaptık. Uygun görüldüğü takdirde de desteklerimizi yapacağız. Beşiktaş futbolda gayesi olan, basketbolda gayesi olan ve olması gereken bir kulüptür. Büyük bir topluluktur. Bu doğrultuda, bu planlama çerçevesinde olması gerektiği kadar, bütçemizi aşmayarak önümüzdeki fikstürleri tamamlamaya çalışacağız. Bir de bu sene EuroCup maceramız başlayacak. Nedim kardeşim ve Korkut kardeşim, İspanya’ya giderek hazırladıkları sunumu oradaki yetkililere hoş bir halde aktardılar. Beşiktaş’ın büyüklüğünü, Beşiktaş’ın arma bedelini çok âlâ söz ettiler. Bunun sonucunda da EuroCup’a katılıyoruz. Sıkıntı bir kümeye düştük fakat bizim için kıymetli olan Beşiktaş’ın istediği yerde ve amaçta bitirmesi. Elimizden geleni yapacağız. Teknik takımımıza, kıymetli oyuncularımıza ve genel menajerimize bu grubu artık teslim ettik. Bu yıl nitekim çok değişik bir fikstür olacak. Bütçeyle ilgili çok soru alıyorum. Benim için teğin, beşin hiçbir ehemmiyeti yok. Fenerbahçe’nin, Efes’in ya da öteki ekiplerin koyduğu bütçeyle Beşiktaş’ın koyduğu bütçe farkının olup olmamasının bir değeri yok. Burada bir kadro ruhu oluşturmaya çalışıldı. Ekip ruhunun da sonuca bağlanması değerli. Biz bunu oluşturmaya çalışacağız. Transferlerimiz de o istikamette oldu.”

Nedim Yücel: “Döndüğüm için keyifli ve gururluyum”
Beşiktaş topluluğuna tekrar döndüğü için çok memnun ve gururlu olduğunu söz eden Genel Menajer Nedim Yücel, “16 yıl formasını giydiğim, kaptanlık yaptığım, doğup büyüdüğüm Beşiktaş topluluğuna tekrar döndüğüm için çok keyifli ve gururluyum. Etkin oyunculuğu bitirdikten sonra Beşiktaş’ta Genel Menajer olarak vazife almak oyunculuk dönemimde en büyük hayallerimden birisiydi. Bana bu misyonu layık gören başta Liderimiz Ahmet Parıltı Çebi, Umut Tahir Güneş ve İbrahim Kemal Barış Dillioğlu olmak üzere tüm idare heyetimize çok teşekkür ediyorum. Şu an ortamızda bir tek Berk Uğurlu yok, şu an yurt dışında. Transfer sürecinde, Türk oyuncu olarak daima birinci tercihlerimizle, burada gördüğünüz oyuncularla mutabakat fırsatımız oldu. Hepsine teşekkür ediyorum. Onlar da Beşiktaş forması giymek için fedakarlık yaptılar. Daha sonra hocamızla birlikte yabancı transferlerine yöneldik. Orada da düzgün bir iş çıkardığımızı düşünüyorum. Bu sene hem Avrupa’da hem de Türkiye’de Beşiktaş armasını layık olduğu biçimde üst sıralarda temsil etmek istiyoruz” tabirlerini kullandı.

Dusan Alimpijevic: “Beşiktaş’ın eski parıltılı günlerine dönmesinin bir modülü olacağım”
Kendisini Başantrenörlüğü misyonuna layık gördükleri için yönetim kurulu üyelerine teşekkür eden, Erkek Basketbol Ekibi Başantrenörü Dusan Alimpijevic, “Nerede olduğumun çok bilincindeyim. Oyuncularımdan ve teknik grubumdan de bunu isteyeceğim. Bununla ne kadar gurur duymamız gerektiğini de tüm dönem boyunca hatırlatacağım. Beşiktaş’ın eski parıltılı günlerine dönmesinin bir modülü olacağım için herkese minnettarım. Beşiktaş’ın ne kadar büyük bir taraftar kitlesi olduğunu biliyorum. Onlardan bir ricam var. Bize inanmaları, bize yardım etmeleri. Her kadro bütün dönemi hiç harika geçirmez. Onlardan ricam bizim düştüğümüz anlarda da bize dayanak olsunlar ve inansınlar. Dönemin birinci başından itibaren tribünlerin dolu olmasını ve bize takviye olmalarını ayrıyeten rica ediyorum. Rekabetçi, ne yapması gerektiğini bilen ve hayatı basketbol olan oyunculardan ibaret bir kadro kurduk. Yeterli bir iş çıkardık. Ben burada konuşmaktan yok alanda konuşmayı severim. Performansımız ile biz her maçta alanda konuşacağız. Ben gelmeden evvel idaremizin transfer etmiş olduğu oyunculardan ötürü da tebrik etmek istiyorum. Hem genç hem de performans gösterebilecek çok uygun oyuncular alınmış” dedi.

Egehan Arna: “Burada çok özel iki dönem geçirdim”
Yeniden siyah-beyazlı formayı giyeceği için keyifli olduğunu aktaran Egehan, “Bir yılın akabinde tekrardan büyük Beşiktaş topluluğunun ortasında olduğum için çok memnunum, çok gururluyum. Burada çok özel iki dönem geçirdim, değerli başarılara imza attık. Umuyorum ki bu dönem daha evvel başardıklarımızın kat kat üzerine koyup başarılı bir dönem geçiririz. Güç günler geçirildi. Beşiktaş ve topluluğu için kıymetli bir dönem. Bedelli koçumuz, kaliteli yabancı oyuncularımız ve forma uğraşını bırakmayan biz yerli oyuncular olarak varız. Umuyorum güzel bir ekip olup kıymetli başarılara imza atarız” diye konuştu.

Yiğit Aslan: “Bu kadronun bir modülü olmak bizim için çok önemli”
Sezon öncesi âlâ bir grup kurduklarını lisana getiren Yiğit Aslan, “Burada çok büyük bir kulübün yeni transferleri olarak bulunmaktan gururluyum. Bu tertibe emeği geçenlere teşekkür ederim. Beşiktaş’ın nasıl bir topluluk olduğunu hepimiz biliyoruz. Biz burada geçmişi bırakıp artık kurduğumuz kadro ile önümüze bakıp, hoş başarılara imza atacağımıza inanıyorum. Çok heyecanlıyım. Kiminle konuşsam gözünde ışıltı ve heyecan görüyorum. Bu heyecan bizi etkiliyor. Daha bir hırsla başarılı olmak isteğimizi düşünüyorum. Genel Menajerimiz Nedim Yücel ile Başantrenörümüz Dusan Alimpijevic’e teşekkür ederiz. Burada hoş bir ekip kurduk. Bu grubun bir modülü olmak bizim için çok değerli. Umarım EuroCup’ta, Türkiye liginde ve Türkiye Kupası’nda hedeflediğimiz yerlere ulaşabiliriz” tabirlerini kullandı.

Berkan Durmaz: “Armanın tartısını bilen, alanda çabayı asla bırakmayan bir ekip olacağız”
Büyük bir kulübe geldiğinin farkında olduğunu belirten Berkan Durmaz, “Öncelikle Beşiktaş üzere büyük bir toplulukta oynayacağım için çok heyecanlıyım. Saha içinde inişler çıkışlar olabilir. Lakin ben bir oyuncu olarak şunun kelamını verebilirim. İşler berbat gittiğinde bile armanın tartısını bilen, alanda çabayı asla bırakmayan bir ekip olacağız. Taraftarlarımızdan da ricam, Akatlar’da büyük bir sinerji oluşturup çok büyük bir aile olalım. Bu yıl hem EuroCup’ta hem Türkiye liginde gayret edeceğiz. Çok büyük bir maç tempomuz olacak lakin bu temponun üstesinden gelecek oyuncu kümesi olduğumuzu düşünüyorum. Taraftarımızın bize vereceği dayanakla Beşiktaş’ı ilişkin olduğu yerlere taşıyacağız” açıklamalarında bulundu.
İmza merasimi, konuşmaların akabinde hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir